Najpierw pozytywną opinię z wykonania budżetu powiatu w 2015 roku wydała Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie. - Osiągnęliśmy dodatni wynik na działalności bieżącej, tzw. nadwyżkę operacyjną. Świadczy ona o naszej kondycji i możliwościach zaciągania kredytów na lata następne - mówi Jadwiga Trzcińska, skarbnik powiatu.
Zaplanowane dochody udało się zrealizować w 98%, a wydatki w 96%. Racjonalna polityka finansowa już od paru lat pozwoliła również na dotrzymanie wskaźników zadłużenia zapisanych w ustawie. Z tego powodu udzielenie absolutorium rekomendowała komisja rewizyjna.
Zrealizowane w 2015 r. inwestycje pochłonęły 7,8 mln zł, z czego aż 6 mln zł przeznaczono na modernizację dróg. - Dumny jestem z tego, że dwie "schetynówki" mogliśmy wykonać - mówi starosta Stanisław Jagiełło.
Zadłużenie powiatu na koniec 2015 roku wyniosło 9,2 mln zł.
Komentarze