Reklama

Zarząd dobrze wydał pieniądze

29/06/2016 07:47
Najpierw pozytywną opinię z wykonania budżetu powiatu w 2015 roku wydała Regionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie. - Osiągnęliśmy dodatni wynik na działalności bieżącej, tzw. nadwyżkę operacyjną. Świadczy ona o naszej kondycji i możliwościach zaciągania kredytów na lata następne - mówi Jadwiga Trzcińska, skarbnik powiatu.

Zaplanowane dochody udało się zrealizować w 98%, a wydatki w 96%. Racjonalna polityka finansowa już od paru lat pozwoliła również na dotrzymanie wskaźników zadłużenia zapisanych w ustawie. Z tego powodu udzielenie absolutorium rekomendowała komisja rewizyjna.

Zrealizowane w 2015 r. inwestycje pochłonęły 7,8 mln zł, z czego aż 6 mln zł przeznaczono na modernizację dróg. - Dumny jestem z tego, że dwie "schetynówki" mogliśmy wykonać - mówi starosta Stanisław Jagiełło.

Zadłużenie powiatu na koniec 2015 roku wyniosło 9,2 mln zł.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości