Na tym stanowisku zastąpił gen. bryg. Jana Rajchela, który kierował uczelnią od 2007 roku. Generał przekazał obowiązki 30 czerwca. Uroczystość odbyła się na placu u stóp pomnika "Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt". Po wprowadzeniu sztandaru uczelni, złożeniu meldunku podsekretarzowi stanu w MON i odegraniu hymnu państwowego odczytano decyzję ministra obrony narodowej, zgodnie z którą płk Krawczyk objął stanowisko rektora-komendanta.
Piotr Krawczyk ukończył "Szkołę Orląt" w 1992 roku. Do roku 1998 służył w 11. pułku lotnictwa myśliwskiego. W 1994 roku uzyskał pierwszą klasę pilota wojskowego w lotnictwie myśliwskim.
Komentarze