Reklama

Dęblińscy dyrektorzy "na wylocie"

15/07/2016 11:26
Szefowe dęblińskich instytucji kulturalnych zostały odwołane ze swoich stanowisk przez Beatę Siedlecką. - Panie piastują swoje funkcje do końca października. Odwołanie jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy o pracę - mówi burmistrz. Włodarz podjęła decyzję, aby wprowadzić kadencyjność na tych stanowiskach. Trzeba wspomnieć, że nowelizacja ustawy o działalności kulturalnej daje możliwość przeprowadzenia takich zmian. - Dyrektorzy będą mogli być powołani na okres od 3 do 7 lat - tłumaczy burmistrz. - Uważam, że dzięki temu ich zaangażowanie wzrośnie - dodaje. Beata Siedlecka planuje niebawem ogłosić konkursy na oba stanowiska. Zwolnione panie będą mogły ubiegać się o dyrektorskie fotele.

Chcieliśmy poprosić odwołane dyrektorki o komentarz. W bibliotece oraz MDK-u usłyszeliśmy, że panie przebywają dzisiaj na urlopach.

Więcej w wydaniu papierowym "Twojego Głosu".
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Michaił - niezalogowany 2016-07-16 17:46:38

    To może zanim Panie wystartują w konkursach znowu to jakiś audyt? Np na co wydatkowane były środki? Bo wyniki zainteresowałyby nie tylko same Panie ale i odpowiednie organy... Dziwne ze przez tyle lat nikt nie zauważył nieprawidlowosci

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości