Reklama

Co dalej ze szpitalem w Rykach?

07/09/2016 11:42
Prezes Nowakowski przed południem pojawił się w szpitalu na ul. Żytniej. Nie spotkał się jednak z załogą. Przez ponad godzinę rozmawiał z główną księgową. Nie znamy szczegółów tych rozmów. Później udał się do starostwa, by spotkać się z członkami zarządu powiatu. Rozmowy trwają.

Spółka Centrum Dializa z Sosnowca jest nowym dzierżawcą lecznicy w Rykach. 31 sierpnia kilku pracowników otrzymało wypowiedzenia. Prawdopodobnie z pracą pożegna się ponad 20 osób. Takim obrotem sprawy zaskoczone są władze powiatu. Starosta na ostatniej sesji zapewniał, że zwolnień ma nie być, o czym miały świadczyć ustalenia między nowym dzierżawcą szpitala a powiatem. Stało się jednak inaczej.

Do sprawy będziemy wracać.
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    1246 - niezalogowany 2016-09-24 05:04:21

    Zwalniają, potem dlugi rosną, na koniec jakis prywaciarz to kupi za grosze. Tak to wygląda.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Twbkz - niezalogowany 2016-09-12 14:15:20

    Jako prosty chłop nie rozumiem zdziwienia. Wszędzie centrum dializa tnie zatrudnienie. We wszystkich szpitalach które dzierzawi tj. Pszczyna, łask, Opatów, Rawa Mazowiecka. Czemu więc Ryki miałby być inne? Stacje dializ centrum dializa również należą do najbardziej zyskownym na rynku. Problem zaczął się od wyboru AMG zamiast Arion. Firma typowa finansowa nie prowadząca wcześniej nawet przychodni nagle miała poprowadzić 2 szpitale. Sytuacja z góry skazana na niepowodzenie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości