Reklama

Na podwórku urządził muzeum kolejnictwa

21/11/2016 15:25
Przez 9 lat mieszkał w budynku dworca w Leopoldowie. Do szkoły średniej chodził w Dęblinie, gdzie dojeżdżał pociągiem. Ze względu na niedogodny dla uczniów rozkład jazdy pociągów wiele godzin spędzał w okolicy dworca, obserwując jego działanie. - Zaczęło się od tego, że znalazłem jakąś część i szkoda było ją wyrzucać. Gadżety zacząłem zbierać około 1997 roku. Zdałem maturę. W trakcie szkoły średniej coś już miałem, ale apetyt rósł w miarę kolejnych poszukiwań - opowiadał nam w ubiegłym roku Piotr Pyciński.

Dziś otworzył Izbę Historii Kolei. Znajduje się na prywatnym podwórku przy ul. Wesołej w Leopoldowie. Jednymi z pierwszych, którzy obejrzeli wystawę, byli pracownicy Sekcji Eksploatacji PLK w Dęblinie, którzy pomagają panu Piotrowi w zdobywaniu kolejnych eksponatów.

Więcej w papierowym wydaniu "Twojego Głosu" już w środę.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości