Reklama

Cisza. O szpitalu nie mówimy

22/09/2017 08:37
O szpitalu dyskutowali w czwartek radni powiatowi. Trudno o optymizm. - Sytuacja z lekarzami jest problematyczna. Trwają poszukiwania nowego ordynatora - mówi Stanisław Jagiełło. -Na razie przerwy w przyjmowaniu pacjentów nie ma - dodaje starosta.

- W Polsce brakuje lekarzy. Szczególnie internistów - broni sytuacji personalnej w lecznicy Hanna Czerska-Gąsiewska. Przewodnicząca rady powiatu mówi, że obecnie szpital prowadzi rozmowy o podjęciu pracy z dwoma lekarzami. Jej zdaniem sytuacja kadrowa "unormuje się koło grudnia". Wszystko dlatego, że może nastąpić odpływ lekarzy z ośrodków, które nie weszły do sieci, albo dostały mniejsze kontrakty.

Czerska-Gąsiewska twierdzi też, że szpitalowi "nie służy podgrzewanie atmosfery". Chodzi jej o krytyczne opinie radnych opozycji i informacje, które daje mieszkańcom "Twój Głos".

Pacjenci się boją. Lekarze wiedząc, że jest zły klimat i nie chcą przychodzić do pracy. (...). Musi być jak najciszej wokół sprawy szpitala - zaznacza. Czyja to wina, że jednak nie jest? Na przykład prasy. Ludzie czytają i wyciągają wnioski takie, jak syn jednej z pacjentek, którą znana stężycka doktor chciała wysłać na leczenie do Ryk.

 

Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    twbkz - niezalogowany 2017-10-20 08:46:48

    Prawda jest taka, że potrzebny jest nowy podmiot prowadzący szpital. Centrum Dializa i Jacek Nowakowski prowadzą szpitale w ten sposób w całej Polsce. Wątpliwe by dla Ryk zrobili wyjątek. Pytanie czy Powiat ma prawne możliwości do wypowiedzenia umowy dzierżawy?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości