Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych - koło w Rykach corocznie organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w ostatnią niedzielę września
W tym roku wyjazd odbył się 29 września. Wzięło w nim udział 40 osób, łącznie z sympatykami koła. O wsparcie duchowe dbał ks. kapelan policji Tadeusz Lament. Uczestnicy przybyli na XVIII Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego. Pielgrzymka wpisała się w święto patrona policjantów św. Michała Archanioła. Zbiegła się również z jubileuszem 100. lecia powstania Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczęły się procesją z Placu Biegańskiego do Sanktuarium. Na jasnogórskich błoniach odbyła się Msza święta, którą celebrował gen. bryg. biskup polowy WP, delegat konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa policji Józef Guzdek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Na wstępie chciałbym pochwalić osobę dodającą zdjęcie numer 2, które jest wstawione 90 stopni odwrócone od podstawy. Chciałbym zwrócić uwagę na to jacy nasi szeryfowie są religijni, najpierw trzech biegło teraz 40 pojechało. Proszę również zwrócić uwagę na słowo, oraz przytoczyć równość między policjant i emeryt. U tych państwa brzuch rośnie i włosy siwieją 15-20 lat przed ich rówieśnikami pracującymi na przykład w szkołach. Ale nic to pomódlcie się ' starzy' druhowie za tych trzech co na Dolnej już nie pracują, aby przynajmniej dostali pracę na cieciówce w jakiejś firmie ochroniarskiej.
"Jasnogórskiej Pani"? To jest portal katolicki, czy może jednak adresowany do wszystkich mieszkańców?
Rysiek nie obrazaj cieci I ochroniazy,wypas owies nie bo owce sie obraza,kamieniolomy to cos dla nich.
Słownictwo i styl rodem z plebanii. Dlaczego nie napiszecie w podtytule, że jest to portal katolicki???
Ciekawe, czy pojechali z konfesjonałem , czy mieli spowiedź powszechną .
Na wstępie chciałbym pochwalić osobę dodającą zdjęcie numer 2, które jest wstawione 90 stopni odwrócone od podstawy. Chciałbym zwrócić uwagę na to jacy nasi szeryfowie są religijni, najpierw trzech biegło teraz 40 pojechało. Proszę również zwrócić uwagę na słowo, oraz przytoczyć równość między policjant i emeryt. U tych państwa brzuch rośnie i włosy siwieją 15-20 lat przed ich rówieśnikami pracującymi na przykład w szkołach. Ale nic to pomódlcie się ' starzy' druhowie za tych trzech co na Dolnej już nie pracują, aby przynajmniej dostali pracę na cieciówce w jakiejś firmie ochroniarskiej.
"Jasnogórskiej Pani"? To jest portal katolicki, czy może jednak adresowany do wszystkich mieszkańców?
Rysiek nie obrazaj cieci I ochroniazy,wypas owies nie bo owce sie obraza,kamieniolomy to cos dla nich.