Niezwykłe występy z okazji święta Niepodległości odbyły się w sobotni wieczór (16 listopada) w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Stężycy
Na scenie zaprezentowało się blisko 200 artystów. To m.in. soliści, taneczne i śpiewacze zespoły ludowe, czy Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas widowiska zostało zaprezentowanych osiem symbolicznych scen, począwszy od chrztu Polski, poprzez drogę do niepodległości. Scenariusz do przedstawienia napisała nauczycielka religii Jadwiga Kołodziejek. - Dziękuję wszystkim wykonawcom, że wystąpili w naszej szkole. Jestem z Was dumna - mówi. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej i Zespół Szkolno - Przedszkolny w Stężycy. Relację z widowiska będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu "Twojego Głosu".