Reklama

Uczniowie z naszego powiatu wśród najlepszych w województwie. Otrzymali ważne stypendia

Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji trafiły do 235 najzdolniejszych uczniów województwa lubelskiego. W uroczystości wzięli udział wicewojewoda Andrzej Maj i kurator Tomasz Szabłowski. Wśród wyróżnionych znalazło się także 8 uczniów z naszego powiatu, co budzi dumę i radość lokalnej społeczności.

W Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego. W roku szkolnym 2025/2026 wyróżnienie otrzymało 235 uczniów.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów wręczyli Wicewojewoda Lubelski, Andrzej Maj, oraz Lubelski Kurator Oświaty, Tomasz Szabłowski.

Podczas spotkania Kurator Oświaty przyznał też stypendia Ministra Edukacji za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2024/2025. Otrzymało je 37 uczniów z całego województwa lubelskiego.

Reklama

8 uczniów z naszego powiatu w gronie najlepszych

Wśród nagrodzonych znalazło się 8 uczniów z naszego powiatu. To duże wyróżnienie i jednocześnie dowód na wysoki poziom nauki w lokalnych szkołach.

Lista nagrodzonych z naszego powiatu

  • Olena Chopenko - Technikum nr 1 w Rykach - Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Władysława Korżyka
  • Michalina Jędrys - Liceum Ogólnokształcące im. 15 Pułku Piechoty Wilków w Dęblinie
  • Emilia Anna Kalbarczyk - Technikum nr 2 w Dęblinie - Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. M. Dąbrowskiej
  • Dawid Szymon Małyska -Ogólnokształcące Liceum Lotnicze im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Dęblinie
  • Julia Anna Polak - I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach
  • Martyna Pudło - Technikum nr 2 w Rykach - Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego
  • Natalia Pytka - Liceum Ogólnokształcące w Sobieszynie
  • Kacper Jan Wojtaś - Technikum nr 1 w Dęblinie - Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. F. Kleeberga

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniom, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce oraz odnoszą sukcesy w konkursach i olimpiadach. To nagroda za ich ciężką pracę i zaangazowanie.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom oraz ich nauczycielom i rodzicom. To powód do dumy dla całego powiatu i województwa lubelskiego.

Źródło: Materiały własne - twojglos.pl Aktualizacja: 13/02/2026 18:13
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości