Ta radosna nowina w niedzielny ranek dobiegła z każdej świątyni
Dźwięk dzwonów obwieścił, że rozpoczęły się obchody najważniejszego dla Chrześcijan święta. Chrystus zmartwychwstał.
We wszystkich świątyniach poranną mszę rezurekcyjną poprzedziła uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wyniesionym z grobu Pana Jezusa. Wierni poszli za zmartwychwstałym Chrystusem, aby wyznać swoją wiarę w jego zwycięstwo nad śmiercią. Procesja trzykrotnie okrążyła kościół. Zakończyła się odśpiewaniem dziękczynnego hymnu "Ciebie, Boga wysławiamy".
- Gromadzimy się w świątyni, bo wierzymy, że to co się wydarzyło sprzed 2000 lat, ono cały czas trwa - mówił ks. Jan Kluska podczas mszy rezurekcyjnej w parafii Wniebowzięcia NMP w Żabiance. - Chrystus powiedział: Ja jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata - przypomniał kapłan.
- Potrzeba jest gorliwych świadków zmartwychwstałego Pana. Dzisiaj mam wrażenie, że bawimy się w Chrześcijaństwo. Nie jest to autentyczne chrześcijaństwo. Bardzo często wstydzimy się tego, że jesteśmy Chrześcijanami - podkreślił kaznodzieja.
Celebracja Zmartwychwstania Pańskiego trwa przez cały tydzień, aż do Niedzieli Bożego Miłosierdzia, uroczystości ustanowionej św. Jana Pawła II. Ma pokazać, że zmartwychwstaniem Jezusa mamy żyć codziennie, a nie jeden dzień w roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze