W sobotę (7 września) odbędzie się ósma edycja Narodowego Czytania, organizowana pod patronatem Pary Prezydenckiej.
W tym roku Andrzej Duda wraz z Małżonką zaproponowali do czytania "Nowele polskie". W Dęblinie akcja odbędzie się na placu pod Urzędem Miasta w Dęblinie. Start o godzinie 10:00. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w wydarzeniu.
Osiem nowel na ósmą edycję akcji:
Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
Dym – Maria Konopnicka
Katarynka – Bolesław Prus
Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
Orka – Władysław Stanisław Reymont
Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
Sachem – Henryk Sienkiewicz
Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski
W Dęblinie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze