6 czerwca grupa Rap Night przy wsparciu Urzędu Miasta, MGCK i MGOSiR-u zorganizowała na boisku miejskim na Jarmołówce turniej koszykówki ulicznej 3x3 u Puchar Burmistrza Ryk.
- Przed turniejem przy pomocy ryckiej młodzieży przywróciliśmy zapomnianemu boisku dawny blask - relacjonuje Krystian Goliszewski, jeden z organizatorów turnieju. - Zamiast potłuczonych butelek i kęp trawy na boisku ponownie pojawiły się białe linie. Pogoda dopisała idealnie, frekwencja również.
Do turnieju zgłosiło się 13 drużyn. W finale Richmond wygrał z Aniołkami Sebastiana (Puławy), a trzecie miejsce przypadło Hindukuszowi (Ryki). Konkurs rzutów osobistych wygrał Dariusz Ćwiklak, a konkurs trójek wygrała Adrianna Wąsik, która zawstydziła tym samym 22 facetów, którzy z nią rywalizowali. Po turnieju zawodnicy i kibice bawili się na after party w Klubie K-2 Centrum, gdzie prezentowały się zespoły Ujcyk (Ryki), TGR (Puławy) BJK (Żelechów) oraz MuzaMan (Lublin), a całość poprowadził DJ Radosny.
- Poprzez organizację tej imprezy chcieliśmy pokazać, że młodzież potrafi się bawić, organizować ciekawe rzeczy bez niszczenia wszystkiego dookoła, czy pijackich burd - mówi Krystian Goliszewski. - Pokazaliśmy, a w zasadzie to ludzie przybyli na turniej pokazali że da się i że jest zapotrzebowanie na takie projekty. Mamy nadzieję że kolejny Streetball Challenge już w przyszłym roku.
Podziękowania
Chcielibyśmy serdecznie podziękować Burmistrzowi Ryk Jarosławowi Żaczkowi, Urzędowi Miasta Ryki, Miejsko Gminnemu Centrum Kultury, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Fundacji Obywatelskiego Rozwoju Ryki, Klubowi K2 Centrum oraz Agencji Reklamowej Flexio za pomoc w organizacji imprezy i wsparcie jej.
Komentarze