Najważniejsza w tym roku sesja rady miasta odbędzie się 23 czerwca. Najważniejsza, bo to właśnie na niej dęblińscy radni zdecydują, czy Beata Siedlecka otrzyma absolutorium, które jest wyznacznikiem dobrze wykonanego budżetu. Plan finansowy miasta po stronie wydatków został zrealizowany w ponad 97 procentach. Po stronie dochodów wyniósł blisko 95 procent. Mimo to, opozycyjny klub radnych "Razem dla Dęblina" większością głosów (mają ich 10 na 15 radnych) może nie udzielić poparcia pani burmistrz. Takie sygnały płyną z posiedzeń komisji. Trzy z sześciu zaopiniowały wykonanie budżetu negatywnie.
O możliwych scenariuszach rozwoju sytuacji w dęblińskim samorządzie przeczytacie w środę w "Twoim Głosie".
Komentarze