Reklama

Sarmaci rozgrzeją publiczność

Szermiercze pojedynki, strzelanie z samopałów i barwne staropolskie stroje uatrakcyjnią popołudnie. Już w sobotę na Pacu Wolności odbędzie się piknik patriotyczny „A gdyby Jej nie było...”

7 września o godz. 15 plenerowa scena boiska na Jarmołówce zaroi się od rodzimych gwiazd i gości. Przed mieszkańcami Ryk wystąpią m.in. soliści z „Ogniska Muzycznego”, chór seniora „Relaks”, Zespół Tańca Ludowego „Ryki”, schola „Niebieskie Owieczki” i Mała Rewia Taneczna z Dęblina. Nie zabraknie też solistów i sportowców. W roli tych ostatnich pojawią się młodzi, ryccy karatecy. W poszukiwaniu miejsc wartych obejrzenia warto będzie rozejrzeć się też wokół sceny. Tu z darmowych dmuchańców, stoisk i warsztatów skorzystają nie tylko dzieci, ale i całe rodziny.

Jednym z głównych punktów imprezy będzie widowisko kostiumowe „Rzeczpospolita sarmacka” w wykonaniu grupy szermierki historycznej „Karabela”. Historyczni rekonstruktorzy zaprezentują pojedynki, akrobacje oraz zaproszą do wspólnych zabaw i konkursów. Program dodatkowo uatrakcyjni występ znakomitego śpiewaka i wokalisty, Krzysztofa Prusika. W jego wykonaniu publiczność usłyszy takie utwory jak: „Bogurodzica”, „Polonez sarmacki”, „Pije Kuba do Jakuba”, „W stepie szerokim”, „Hej, Sokoły” i wiele innych.

Reklama

Do udziału w wydarzeniu zaprasza Miejsko-Gminne Centrum Kultury. Festyn będzie kolejną już inicjatywą ryckiej placówki w ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Całość została dofinansowana ze środków wieloletniego programu rządowego „Niepodległa”.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości