Szermiercze pojedynki, strzelanie z samopałów i barwne staropolskie stroje uatrakcyjnią popołudnie. Już w sobotę na Pacu Wolności odbędzie się piknik patriotyczny „A gdyby Jej nie było...”
7 września o godz. 15 plenerowa scena boiska na Jarmołówce zaroi się od rodzimych gwiazd i gości. Przed mieszkańcami Ryk wystąpią m.in. soliści z „Ogniska Muzycznego”, chór seniora „Relaks”, Zespół Tańca Ludowego „Ryki”, schola „Niebieskie Owieczki” i Mała Rewia Taneczna z Dęblina. Nie zabraknie też solistów i sportowców. W roli tych ostatnich pojawią się młodzi, ryccy karatecy. W poszukiwaniu miejsc wartych obejrzenia warto będzie rozejrzeć się też wokół sceny. Tu z darmowych dmuchańców, stoisk i warsztatów skorzystają nie tylko dzieci, ale i całe rodziny.
Jednym z głównych punktów imprezy będzie widowisko kostiumowe „Rzeczpospolita sarmacka” w wykonaniu grupy szermierki historycznej „Karabela”. Historyczni rekonstruktorzy zaprezentują pojedynki, akrobacje oraz zaproszą do wspólnych zabaw i konkursów. Program dodatkowo uatrakcyjni występ znakomitego śpiewaka i wokalisty, Krzysztofa Prusika. W jego wykonaniu publiczność usłyszy takie utwory jak: „Bogurodzica”, „Polonez sarmacki”, „Pije Kuba do Jakuba”, „W stepie szerokim”, „Hej, Sokoły” i wiele innych.
Do udziału w wydarzeniu zaprasza Miejsko-Gminne Centrum Kultury. Festyn będzie kolejną już inicjatywą ryckiej placówki w ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Całość została dofinansowana ze środków wieloletniego programu rządowego „Niepodległa”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze