Reklama

Wiktor Kępka dołączył do pierwszego zespołu Polskiego Cukru Pszczółki Start Lublin

19 letni Wiktor Kępka z Ryk został zawodnikiem pierwszego zespołu Polskiego Cukru Pszczółki Startu Lublin, który gra w Energa Basket Lidze. Kępka jest wychowankiem Startu Lublin oraz kapitanem zespołu, który zdobył srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19

 Powołanie do pierwszego zespołu Kępka dostał w dzień przed swoimi 19 urodzinami. Dzień później czwartek 7 kwietnia był już z nim na meczu w Bydgoszczy gdzie Polski Cukier Pszczółka Start pokonał tamtejszą Astorię 89:82.

W tym meczu Wiktor jeszcze nie zadebiutował w Basket Lidze - mówi Ewa Kępka mama Wiktora - Mecz był na tzw. styku i trener zatrzymał go na ławce. Teraz przebywa z zespołem w Sopocie gdzie Start ma zagrać w niedzielę z Treflem. Samo powołanie do pierwszego zespołu jest wyróżnieniem ale zasłużonym. Może w Sopocie zadebiutuje na parkiecie najwyższej ligi koszykarskiej w Polsce.  

Reklama

Wiktor był już powoływany na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 19. Na ostatnich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 19, które odbyły się w Lublinie został wybrany do najlepszej piątki turnieju. 

Pasję do koszykówki odziedziczył po rodzicach: mamie Ewie - nauczycielce wychowania fizycznego w PSP 2 w Rykach i tacie Leszku - byłym zawodniku III ligowej Arki Ryki. 

Ciekawostką jest fakt, że ojca i syna trenował ten sam trener. Jest nim Wojciech Paszek, który był szkoleniowcem Arki, a obecnie drużyn młodzieżowych Startu. 

Reklama

zdjęcia:  Start Lublin | Facebook, archiwum prywatne: Wiktor Kępka

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości