Na tablicy nagrobkowej widnieje imię i nazwisko: Aleksandra Skwarek
Pracownicy zatrudnieni przez Nadleśnictwo Puławy w ostatnich tygodniach prowadzili wycinkę drzew w okolicy skrzyżowania dróg Grabów Rycki - Rzyczyna oraz Grabów Szlachecki - Leopoldów. Podczas prac odnaleźli tablicę nagrobkową. Robotnicy ustawili ją przy jednym z drzew tuż przy drodze. - Są na niej wyryte napisy, ale trudno je odczytać - mówi Katarzyna Słabik, dyrektor szkoły podstawowej w Grabowie Szlacheckim, która zainteresowała się sprawą. - Warto, aby ludzie dowiedzieli się o tym odkryciu. Być może znajdzie się rodzina, której bliska osoba została w tym rejonie pochowana - dodaje.
Udało nam się odczytać kilka słów z wyrytych napisów. Na tablicy nagrobkowej widnieje imię i nazwisko: Aleksandra Skwarek. Wiek zmarłej nie jest do końca jasny, ponieważ cyfry są niewyraźne. Prawdopodobnie miała 34 lata. Z kolejnych liter można ułożyć: "... po k ... kich cierpieniach ... stała w Bogu dn. 3 ... Żyła lat 34". Na dole napisano: "Prosi o Zdrowaś Maryjo".
Osoby, które znają historię Aleksandry Skwarek proszone są o kontakt z redakcją "Twojego Głosu"
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A może następny grabarz pozbył się tablicy w lesie likwidując grób na jakimś cmentarzu????Taka tajemnica :)
A może następny grabarz pozbył się tablicy w lesie likwidując grób na jakimś cmentarzu????Taka tajemnica :)