Reklama

Nie żyje Edmund Marciniak trener Hortex- u Ryki przełomu lat 80 i 90 tych XX wieku

W wieku 80 lat zmarł Edmund Marciniak trener Hortex- u Ryki, który w 1988 roku awansował z zespołem do klasy okręgowej. Pracę w Rykach zakończył w 1992 roku. W latach 1993/94 był trenerem A - klasowych Orląt Nowodwór. Miał też swoją przygodę szkoleniową w Czarnych Dęblin

 Marciniak swoją przygodę z piłką rozpoczął w Wiśle Puławy. W tym klubie przeszedł wszystkie szczeble szkolenia. Grał w seniorach Wisły. Po zakończeniu gry był trenerem grup  młodzieżowych i pierwszego zespołu KS Wisła Puławy.

Za jego czasów przygody trenerskiej w Hortexie w Rykach m.in rozegrano zwycięski 3:1 mecz towarzyskie z rumuńskim zespołem Tractorul Brasov, zorganizowano obozy sportowe w mieście Sinaia (Rumunia) oraz Humene (ówczesna Czechosłowacja)

W sezonie 1988/89 zespół seniorów zajął 9 miejsce przed m.in Czarnymi Dęblin Stalą Poniatowa i Lewartem Lubartów.

Reklama

W ramach przygotowań do sezonu 1989/90 Hortex zagrał w mocno obsadzonym turnieju organizowanym przez Poloneza Warszawa. W finale zawodów ekipa z Ryk przegrała 4:3 po rzutach karnych z jugosłowiańską drużyną Crvena Zastawa. 

Edmund Marciniak po raz ostatni gościł w Rykach podczas uroczystych obchodów 70 lecia klubu Ruchu Ryki. Przez zawodników i działaczy został zapamiętamy jako dobry szkoleniowiec i organizator, wesoły i ambitny człowiek kochający piłkę nożną. 

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 3 grudnia o godzinie 12.30 w Kościele św. Józefa na Włostowicach w Puławach, po czym nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Komunalny przy ulicy Budowlanych.

Reklama

Cześć Jego pamięci!

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości