W wieku 80 lat zmarł Edmund Marciniak trener Hortex- u Ryki, który w 1988 roku awansował z zespołem do klasy okręgowej. Pracę w Rykach zakończył w 1992 roku. W latach 1993/94 był trenerem A - klasowych Orląt Nowodwór. Miał też swoją przygodę szkoleniową w Czarnych Dęblin
Marciniak swoją przygodę z piłką rozpoczął w Wiśle Puławy. W tym klubie przeszedł wszystkie szczeble szkolenia. Grał w seniorach Wisły. Po zakończeniu gry był trenerem grup młodzieżowych i pierwszego zespołu KS Wisła Puławy.
Za jego czasów przygody trenerskiej w Hortexie w Rykach m.in rozegrano zwycięski 3:1 mecz towarzyskie z rumuńskim zespołem Tractorul Brasov, zorganizowano obozy sportowe w mieście Sinaia (Rumunia) oraz Humene (ówczesna Czechosłowacja)
W sezonie 1988/89 zespół seniorów zajął 9 miejsce przed m.in Czarnymi Dęblin Stalą Poniatowa i Lewartem Lubartów.
W ramach przygotowań do sezonu 1989/90 Hortex zagrał w mocno obsadzonym turnieju organizowanym przez Poloneza Warszawa. W finale zawodów ekipa z Ryk przegrała 4:3 po rzutach karnych z jugosłowiańską drużyną Crvena Zastawa.
Edmund Marciniak po raz ostatni gościł w Rykach podczas uroczystych obchodów 70 lecia klubu Ruchu Ryki. Przez zawodników i działaczy został zapamiętamy jako dobry szkoleniowiec i organizator, wesoły i ambitny człowiek kochający piłkę nożną.
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 3 grudnia o godzinie 12.30 w Kościele św. Józefa na Włostowicach w Puławach, po czym nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Komunalny przy ulicy Budowlanych.
Cześć Jego pamięci!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze